wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Świadectwa wzorcowania

Świadectwa wzorcowaniaNasze produkty można kupić również ze świadectwem wzorcowania.

Urządzenia pomiarowe dostępne w sklepie można kupić ze świadectwem wzorcowania lub świadectwem sprawdzenia na zgodność wystawionymi przez niezależne laboratoria pomiarowe.

Świadectwa można odnowić za pośrednictwem naszego sklepu. Prosimy o kontakt w celu ustalenia terminu i kosztu wzorcowania.

Czas realizacji wzorcowania/sprawdzenia: 0-7 dni

1. ŚWIADECTWO WZORCOWANIA

Produkty dostępne w sklepie Cyfrowe24.com można kupić ze świadectwem wzorcowania lub świadectwem sprawdzenia na zgodność wystawionymi przez niezależne laboratorium pomiarowe. Procedurze wzorcowania poddawane są termometry, termohigrometry, pirometry, luksomierze, mierniki rezystancji, rejestratory temperatury i wilgotności a procedurze sprawdzenia na zgodność anemometry.

Czas realizacji zamówienia na przyrządy ze świadectwem może wydłużyć się do maks. 10 dni roboczych ze względu na konieczność przesłania produktu do/z laboratorium i czas przeprowadzenia procedury wzorcowania.

2. CO TO JEST ŚWIADECTWO WZORCOWANIA/SPRAWDZENIA NA ZGODNOŚĆ?

Świadectwo wzorcowania to dokument potwierdzający, że dany przyrząd spełnia określone wymagania metrologiczne.

Podczas wzorcowania porównuje się wyniki pomiarów badanego przyrządu względem wzorca. W laboratorium pomiarowym wytwarzane są sztucznie warunki zbliżone do tych, w których przyrząd będzie używany. Warunki te określa zlecający. Wyniki tych badań, pokazujące odchylenia od wskazań przyrządu wzorcowego, zamieszczone są na świadectwie wzorcowania. Wynik wzorcowania przyrządu uznaje się za prawidłowy, jeżeli błędy pomiaru nie przekraczają wartości podanych w specyfikacji technicznej przez producenta.

Procedura sprawdzenia na zgodność uwzględnia jedynie określenie błędów w ograniczonym zakresie. Sprawdzenie uwierzytelnia zgodność podstawowych parametrów przyrządu względem danych zawartych w instrukcji obsługi lub karcie katalogowej producenta.

3. KIEDY POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO WZORCOWANIA?

Posiadanie świadectwa wzorcowania przyrządu może być wymuszone przez systemy jakości, normy, przepisy prawne, wymogi bezpieczeństwa lub przepisy wewnętrzne. Nawet, gdy takiego wymogu nie mamy, warto pamiętać, że okresowe poddawanie wzorcowaniu przyrządów pomiarowych daje pewność, że uzyskiwane za pomocą przyrządu wskazania są wiarygodne.

Najczęściej świadectwo konieczne jest w takich instytucjach czy zakładach jak: apteki, szpitale, laboratoria, zakłady przemysłu spożywczego, instytuty pomiarowe.

4. WAŻNOŚĆ ŚWIADECTWA WZORCOWANIA

Laboratorium nie ma obowiązku i nie powinno określać terminu ważności świadectwa. Najczęściej przepisy wewnętrzne zleceniodawcy zawierają informację, jak często należy przyrządy poddawać wzorcowaniu. W praktyce przyjęło się, że wystarczające jest odnawianie wzorcowania w okresach rocznych. Wzorcowanie należy także przeprowadzać za każdym razem, jeśli pojawią się wątpliwości co do wiarygodności wskazań przyrządu.

Świadectwa można odnowić za pośrednictwem naszego sklepu. Prosimy o kontakt w celu ustalenia terminu i kosztu wzorcowania.

5. ŚWIADECTWA WZORCOWANIA Z AKREDYTOWANEGO LABORATORIUM

Świadectwo wzorcowania może być także wystawione przez laboratorium posiadające akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (www.pca.gov.pl). Najczęściej przepisy prawne, wewnętrzne czy wymogi normy nie wymagają świadectwa wzorcowania wystawionego przez akredytowane laboratoria. Taki dokument może być potrzebny np. gdy pomiarów dokonywać będzie kilka rożnych osób i nikt nie będzie brał odpowiedzialności za badania. Każdorazowo radzimy, aby upewnić się w aktualnych przepisach, z jakiego laboratorium potrzebne jest świadectwo.

Ceny świadectw w naszym sklepie dotyczą świadectw wystawianych przez niezależne laboratorium pomiarowe bez akredytacji PCA. Istnieje możliwość na specjalne życzenie wzorcowania przyrządów w akredytowanym laboratorium. Cena i czas realizacji ustalane są indywidualnie, dlatego w razie zainteresowania prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Masz uwagi, pytania, sugestie – napisz do nas na adres sklepu: barjaspl@gmail.com

Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu